O tažení

Rytíř
5.4.2007 09:01
Nejobávanějším netvorem Středozemě ke konci Třetího věku je bezesporu drak.
Autorská citace #1
5.4.2007 09:01 - Argonantus
Jen technická - nakolik se tato Arda liší od té Tolkienovy?
Autorská citace #2
5.4.2007 09:14 - Rytíř
hezká otázka.. :)
Chtěl bych, aby se lišila jen natolik, aby tam šlo hrát v d20 systému... dodělávám a domýšlím si, co není nikde popsáno, jinak se držím Tolkiena. Pokud to někde není pravda, budu rád, když mě opravíš ;)
Autorská citace #3
5.4.2007 09:21 - Argonantus
Opravovat rozhodně nechci. Tolkienova Arda je svět, který je sice obdivován pro svoji maniakální propracovanost, ale nebýt podobných dalších tvůrců, na některé otázky bychom nikdy nedostali odpověď. Například mám dojem, že o dracích se toho dá zjistit v Tolkienovi podstatně méně; jmenováni jsou zřejmě jenom čtyři draci celkem (neznám ovšem údaje z HOME, kde se hještě nějaké detaily mohou skrývat).
Mimochodem, zkoušel někdo zjistit, jak je to "s divokými drakodlaky na Poslední poušti", o kterých se zmiňuje Bilbo hned na začátku Hobita?
Autorská citace #4
5.4.2007 09:30 - Rytíř
Tohle rozdělení draků jsem našel v bestiáři pro jednu hru na Ardě, taky založenou na d20.. bylo v ní pár hezkých myšlenek a bylo vidět, že nad tim dost dumali :) Souhlasí to s poznámkami v Silmarilionu, nakolik si je pamatuju... určitě tam psal, že nejdřív byly draci bez ocasu a dlouho bez křídel, a že postupně rostli. Ohnivý byly pro něj vrchol, sice ne tak obrovský, ale ten oheň, co jim planul v útrobách, a křídla, to za to stálo..
Drakodlaky jsem nezkoumal, ale obecně nad jeho dlaky jsem přemýšlel. Pohrával jsem si s myšlenkou využít to a lupnout na Ardu klasický vlkodlaky, medvědodlaky a tak.. Nicméně, teď už se mi do toho nechce. Když si vezmu kdy to T. psal a jaká je povaha Ardy, tak mi tam vůbec nesedí lidi, které svit kulatého měsíce promění v zabijácká monstra... Měsíc je přece dar Valar lidem a elfům, a i když nemá takovou moc jako slunce, rozhodně to není nic, co by podporovalo zlo Melkora.
Takže dlaci tam budou v tom smyslu, že využiju jen statistiky a popis udělám kapku jinak.. nad drakodlaky jsem ještě nedumal :)) Kdysi jsem si pohrával s myšlenkou, jestli by se draci na Ardě nemohli měnit v člověka.. ale to je blbost, to by nesedělo. Jen ať si pěkně sedí na hromadech pokladů, jen ať lákají hrdiny k výletům do hor.. :)
Autorská citace #5
5.4.2007 10:37 - Argonantus
Mně ta Bilbova poznámka fascinovala léta.. mám dokonce dojem, že tím bylo slovo drakodlak vynalezeno (t.j. weredragon, v originále). Čert ví, co s tím mistr zamýšlel, a zda vůbec něco. Možná je to jako nevysvětlitelná záhada koček královny Berúthiel.
Jinak ultimátním a konečným superdrakem měl být zřejmě Ancalagon Černý - navzdory názvu zřejmě ohnivý.
Autorská citace #6
5.4.2007 10:57 - Valgard
Tak čo ja viem z materiálov ktoré som čítal, tak prvý drak ktorého Melkor stvoril bol Glaurung zlatý - otec všetkých drakov. Bol to obrovský plaz bez krídel. Už v popise prvej bitky kde ho Melkor použil sa píše o jeho ohnivom dychu a o tom, že mu mohli odolať len trpaslíci so svojimi železnými maskami. To isté sa spomína i v príbehu o Túrinovi.
Ďalšia dlhšia pasáž o drakoch je až tesne pred Melkorovým pádom. Tak sa spomínajú už okrídlení draci. Najvätší z nich, a aj najvätší drak aký kedy v Stredozemi žil, bol Ancalagon černý. Ten mal tiež ohnivý dych.
Nakoniec Šmak bol tiež lietajúci drak s ohnivým dychom.
Nikde som nečítal o bielych drakoch, zelených drakoch, ... Takže to bude asi len vlastná tvorba niekoho iného.
Autorská citace #7
5.4.2007 11:43 - Argonantus
Valgard:
zbývá už jen doplnit Scathu, o kterém je řeč dokonce v Pánovi prstenů, a máš draky označené jménem kompletní. Druhy jsou dle mistra zřejmě draci ledoví a ohniví, při čemž o těch ledových se dozvíme povážlivě méně.
A pak už jen ta záhadná Bilbova poznámka.
Autorská citace #8
5.4.2007 13:02 - Rytíř
Valgard: Nene, rozhodně ne všichni draci měli ohnivý dech. Našel jsem to i teď na Mindon Eporedax. Nicméně mnou popsaní draci jsou skoro určitě i invence někoho dalšího - mě jen přišla dobrá :) Ovšem teď mě zarazilo, co píšou na Mindonu, totiž že draci byly stvořeni z ohně a temnoty, takže vodu neměli moc rádi. Hmm...
Autorská citace #9
5.4.2007 13:52 - Chrochta
Ohledně draků se pan David Day ve svých knihách o Mistrově díle zmiňuje následovně: draci byli vzhledově tří druhů - plazi bez nohou a křídel, ještěři bez křídel a okřídlení draci - a typově dvou druhů - ohniví (tuším Urulóki) a ledoví (bez ohnivého dechu, jen plazi a ještěři). Ale v původním karetním Pánovi prstenů od Iron Crown Enterprises byli i Winged Icebeast - čertví co vlastně. Jinak on toho Morgoth vytvořil víc - jen to bude vzácnější.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0013890266418457 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.05732798576355 secREMOTE_IP: 18.213.110.162