O hraní

Rytíř
7.12.2007 13:23
Příkladů a zpracování hry ve Středozemi podle Dnd nebo d20 je několik. Zde je naše kompilace pravidel a výmyslů, které nám v rámci systému d20 na hru ve Středozemi nejvíce sedí.
Autorská citace #21
13.12.2007 11:25 - Argonantus
Rytíř:
Ono je to off topic, ale pravím veliké a strašné kacířství; Númenor je naprosto schematický nápad, opsaný z Bible, báje o Atlantidě a X dalších podobných šablon, o pyšném králi a démonu pokušiteli. Příběh je to strašlivě klišovitý, nosný s bídou na povídku, a naprosto neschopný donést děj přes časový úsek ještě delší, než celý První věk (narvaný dějem). Moment, kdy se Tolkien vůbec nejvíc přiblížil svému kolegovi C.S.Lewisovi, k vlastní škodě. Pak zkoušel ještě napsat to o tom námořníkovi a jeho ženě od A - jméno mi vypadlo, je to v Nedokončených příbězích - ale i to mu chcíplo na zjevnou nudu.
Jakmile jsou v tom Númenorejci a Druhý věk, lze čekat maximálně pěkné památky do muzea a úctyhodnou nudu. Děj nehrozí.
... a sem mrtvej...
Autorská citace #22
13.12.2007 12:33 - Alek
Argo: Takto znesvětit stránky Ardy...to je na veřejné zbičování. ;)
Rytíř: Já to slyšel! Ti dam peciválové. Nevim, kdo dělá z Minas Tirith město vrahů, intrik a podvodů. My rozhodně ne. ;)
Autorská citace #23
13.12.2007 12:45 - Rytíř
Argo: Tyjo, tak teď sis teda dovolil dost!
:)
Já to nevnímal jako pokus o příběh, ale popis toho, jak se může zkazit i takřka dokonalý ráj a dokonalí lidé. A jistěže se najde řada vzorů u nás, jak jinak.. ale že by to bylo klišé nad klišé - no, to se asi začnem dohadovat o tom, co je vlastně klišé :)
Alek: co má pravá povaha MT co společného s tím, že odmítáte vyrazit fakt do světa? :))
Ale ne, já to schvaluju, je toho dost co objevovat za humny, nač cestovat kdovíkam.
Autorská citace #24
13.12.2007 12:56 - LZJ
Rytíř píše:
Nicméně on ten posun od naší reality je mistrovsky nadávkován tak, aby nám to právě bylo hodně povědomé.. a přitom aby výsledek byl ale úplně jiný! Sami jsme teď zjistili, že na cokoli se zaměříš, vlastně najdeš lecjakou paralelu u nás, co je skoro stejná... Ale to skoro je řečeno postupně tolikrát, že ve výsledku už to není skoro jinej svět, ale prostě jinej svět ;)
Takhle to může fungovat i v našem světě. Přesně takhle jsem to cítil, když jsem měl popisovat dojmy z Arábie. Je to vlastně normální země, ale všechno je tam trošku (někdy víc) jinak.
Doporučuju občas na pár týdnů navštívit zemi s úplně jinou kulturou.
Autorská citace #25
13.12.2007 13:00 - unknown
Rytíř:
mně by asi jako postavu hodně zajímalo, co je na jih od Minas Tirith. Tam mne Tolkien nevzal, a z mapy člověk zase nevyčte tak moc (myslím, že nás tam vzal Jackson v prodloužené verzi - ta scéna se zastřeleným režisérem musela být někde na Anduině jižně od města...)
Autorská citace #26
13.12.2007 13:00 - Argonantus
Hle, jsem ztrestán - forum raději zapomnělo, jak se jmenuju...
Autorská citace #27
13.12.2007 13:06 - Rytíř
Na jih od Minas Tirith? Záleží, jak daleko by chtěl jít. Třeba do Umbaru už se postavy vydaly, proplížily se jako myšky kolem něj a pouští hrr přímo na východ, do srdce Blízkého Haradu. Ale nikdy nešly tak daleko, aby se jim na obzoru ztratila chmurná hradba hor Stínu...
A to jsem měl připraveno jedno krásné místo a drsné dobrodružství ještě hlouběji v poušti, dál na východ a na jih... no je toho moc, co by mohli dělat, musí prostě volit.. a občas taky plnit povinnosti, ne jen jít, kam je srdce táhne. Abych se teda naší družinky kapínku taky zastal ;)
LZJ: Je to tak. Ideální pak je, když tam do toho jiného světa zavítá víc než jeden člen herní skupiny.. největší problém je vždycky přenést svou vizi, dojem a zážitek na ostatní. K tomu právě potřebujem ty berličky v podobě mapiček, popisů a kdovíčeho. Ve výsledku je celkem jdno, zda se jedná o realitu nebo imaginaci - hlavní je, jak je to obecně známé a kolik materiálů je o tom dostupných.
Autorská citace #28
13.12.2007 13:06 - Alek
píše:
co má pravá povaha MT co společného s tím, že odmítáte vyrazit fakt do světa? :))
že bychom cítili zodpovědnost? že bychom chtěli tento nešvar vyhnat z našeho města? ;)
píše:
mně by asi jako postavu hodně zajímalo, co je na jih od Minas Tirith.
šak to nás taky zajímá, proto už jsme tam mnohokrát byli. Herní brašule tam má snoubenku (nebo teď už ženu?), a minimálně dvě tažení už se tam odehrála. Ale Rytíř má na mysli objevování dálného Haradu a východ od Mordoru - tam jsme opravdu ještě nebyli, ač já chtěl, moc jsem chtěl jít pro tu křišťálovou kouli k tomu kostrounovi. ;)
Autorská citace #29
13.12.2007 13:08 - Alek
Tak nakonec jsem si nemusel šoupat prsty, páč Rytíř nalezl zašantracenou soudnost. ;)
A taky dodám, že teď jsme se přeci odhodlali poznat nové kraje a míříme do Šedých přístavů...kdyby nás někdo nezdržoval v Železných horách s drakem. ;)
Autorská citace #30
19.12.2016 21:12 - Šaman
Jak to dopadlo s tou haradskou snoubenkou? :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.00087094306945801 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.050558805465698 secREMOTE_IP: 44.204.34.64