O hraní

Rytíř
26.4.2007 11:34
Úroveň postav
Mam dotaz :) Na popud Alnaga s jeho rejpáním do úrovní postav (myslím, že to byla diskuze o dovednostech..) jsme se s jedním z hráčů bavili, jak vlastně vidíme úrovně a moc postav my.
Jde mi samozřejmě o pohled optikou d20 na postavy v trilogii LotR (potažmo filmu, kdo ste nečetli knížku, i když tam jsou jisté rozdíly).
Autorská citace #1
26.4.2007 11:35 - Rytíř
Klidně mi i stačí jen nahodit čísla, úrovně jedn. postav... :) i když o tom samo rád podiskutuju! Já svou představu mám, jak jinak.. ale nechci předem příliš ovlivňovat ;)
Autorská citace #2
26.4.2007 11:46 - wraiths
ja myslim ze jak pise Alnag ze je Arag na 5 lev( pocitam samozrejme rangera). tak ze to je malo. mozna nekde na zacatku trologie. ale jak dej plyne, tak ze postupuje a dost rychle. na konci by mohl byt klidne dle mne 10lev ranger a tak 5lev valecnik. vis Alnagu prece jen jak seka skrety jak zenec kosou nejde nemit minimalne dva utoky v kole ;-).

a Boromir je 7lev valecnik a 4lev paladin. :-))
Autorská citace #3
26.4.2007 12:04 - Dalcor
Core pravidla na začátku
Gimli Lvl 8 Fighter/Lvl 1 Bbn/Lvl 1 Dwarven Defender
Aragorn Lvl 7 Rgr/Lvl 4 Ftr/ Lvl 1 Noble
Frodo Lvl 1 Rog
Sam Lvl 1 Expert
Pipin/Smíšek Lvl 2 Rog
Legolas L10Ftr /Lvl 2 Sor (divination)
Boromir L8 Ftr L2 Paladin
Autorská citace #4
26.4.2007 12:22 - Argonantus
Sakra, škoda že nestuduju ta pravidla. Kolik těch levelů v profesích celkem existuje? A kam se poděl Dalcorovi Gandalf? To je Maia, tak by alespoň on mohl mít nějaké vytuhlejší levely....
Autorská citace #5
26.4.2007 12:28 - Dalcor
Gandalf Demi-god L35 Sorcerer. Bow Gandalf bow in front of Raistlin Majere!
Autorská citace #6
26.4.2007 12:35 - Rytíř
Týjo, Dalcore, překvapils... buď jsi někde opisoval anebo už jsi nad tím někdy přemýšlel! :))
Jinak moje představy s těm tvejm hodně blíží.. akorát jsem tak nerozebíral ta povolání, protože na ně na Ardě nehrajem. Nicméně ohledně zaměření postav souhlas, hlavně s Legolasem, kterej byl tak "elfí", že to všechno vrozený mít nemoh, co dokázal :)
Ad pravidla - v základních pravidlech je popsáno 20. úrovní, v dalších rozšířeních je to již bez limitů, přičemž úr. 21 a víc je tzv. epická a postavy už na ní ovládají opravdu nadpřirozené síly i bez kouzel.. Jinak podle druhů kouzel a vůbec schopností soudě již postavy na takové 10. úr. jsou schopny šéfovat nějakému společenství - tvrzi, chrámu, panství, koleji... A o postavách blízko 20. úrovni kolují neuvěřitelné historky, známé i v zahraničí :)
Autorská citace #7
26.4.2007 12:41 - Dalcor
Ne to je nástřel z hlavy :) Co se týče Gandalfa, tam bych v prvním díle spíše bral možná Demi God, ale L8 Sorcerer a L4 Cleric of Stvořitel (Ao?), Ake po souboji z balrogem L18 Sorcerer L17 Cleric of Stvořitel :).
Ovšem Raistlin by si ho nejspíš dal k snídani. Když hraju elfy třeba z FR kteří jsou těm Tolkienovým asi nejblíže tak jim dávám normálně Cantripy jako spell like abilities. Alespoň šlechticům. Né lůze.
Autorská citace #8
26.4.2007 12:42 - Rytíř
Sám teda odbíhám, ale když se do chudáka Gandalfa tak navážíš.. kolik že měl Raistlin? :) jiank podotýkám, že Gandalf na začátku nebyl tak mocný jako Saruman nebo Galadriel.. a nikdy tak jako Sauron ;)
Autorská citace #9
26.4.2007 12:45 - Dalcor
Ono podle ADnD Tales of the Lance měli avataři bohů LVl 20-25 (oproti FR kde má tenhle elvel každej ňouma) a Raistlin je všechny vyklep...
Tak si to přeber :).
Galadriel je rovna Amrauil která je Lvl 35, High Mage a ještě Chosen of Corellon :)
Autorská citace #10
26.4.2007 12:45 - wraiths
ja myslim spise ze Legolas je spise fighter/zasvedcenec luku. ale zas dle knizek to ma byt zlodej. takze bych to videl na rog/zasvedcenec luku. coz je aby to bylo na minim veci. 7lev rog/xlev zasvedcenec luku.
Autorská citace #11
26.4.2007 12:46 - Argonantus
Čistě subjektivně - rozdíl Aragorna a Gandalfa se mi jeví být moc propastný. V Tolkienovi i ve filmu jsou to málem parťáci, ostře vynikající nad zbytkem Společenstva; Aragorn je dědic Númenoru, má schopnost léčit rukama a jiné divy; a Gandalfa čeká po zápasu s Balrogem postup o mnoho levelů kupředu, právě někam do té naprosto mimořádné oblasti. "Projít smrtí" má pro všechny kultury zásadní význam, a nepochybuji, že pro Tolkiena taky (pro Jersona - Adept).
Takže bych viděl Aragorna na počátku rozhodně přes 10, a Gandalfa stále ještě pod 20, aby se mi taky nad něj vešel Saruman (nikdo nepochybuje, že je na počátku vytuhlejší), a taky sám Sauron (který je asi od počátku nad 20, někde v tom nepochopitelnu).
Zajímaví jsou i nazgulové; i oni cestou nabírají levely, takže je v závěru jejich Kapitán srovnatelný s Gandalfem (při čemž ale Aragorn jich několik zažene...)
Elrond a zejména Galadriel asi taky nejsou žádná másla,ale jelikož nikam nechodí a nebojují, tak to není tak důležité.
Autorská citace #12
26.4.2007 12:46 - Dalcor
zasvěcenec luku = arcane archerer? Já bych neřekl že může šípy nabíjet, Tudíž fighter.
Autorská citace #13
26.4.2007 12:48 - Dalcor
Legolas a Gimli se Aragornovi plně vyrovnají, ale pravdu díž že bych přidal další dva levely paladina... Jde jen oto jestli cesta šerou brázdou není stejná zkouška smrtí jako ta Gandalfova. Plné sebeuvědomění se.
Autorská citace #14
26.4.2007 12:59 - Argonantus
Dalcor:
Dobře, žes mi tu epizodu s Šerou brázdou připomněl. Tam je to podle mne nejlíp vidět. IMHO se Legolas a Gimli Aragornovi nevyrovnají ani náhodou, protože ti mrtví poslouchají Aragorna, nikoli Legolase a Gimliho. Celá záležitost je určitě taky zkouška, při které Aragorn nějaké levely nabral; nejsem si ale úplně jist, že srovnatelná; Aragorn totiž neumřel.
Gandalf jo; respektive, "prošel smrtí", nic méně. Tolkien byl katolík, a měl v hlavě zřejmě právě jednoho konkrétního maníka, o kterém se tohle tvrdilo.
Autorská citace #15
26.4.2007 13:06 - wraiths
Dalcor : myslim "Order of the bow initiate". promin mel jsme to napsat hned. v mem prekladu je to asi matouci. hlavke kvuli tomu ze stridi porad i v combatu. a hlavne skoli vetsinou prvnim sipem(nejspise SA). a to tenhle kit ma.
Autorská citace #16
26.4.2007 13:10 - Dalcor
ahá já moc prestižky neznám...
Autorská citace #17
26.4.2007 13:22 - wraiths
jinak Angmarsky carodej 4lev.valecnik/15lev. wizard/10lev. atipaladin( ted nevim jak se to jmenuje :-/).

a ostani nazgulove poruznu lev valecnik ale ne min 5/ 10lev. antipaladin.
Autorská citace #18
26.4.2007 13:23 - wraiths
Dalcor : vsak ja taky ne. ale hraji podobnou postavu jako je legolas. tak vim :-)
Autorská citace #19
26.4.2007 13:33 - wraiths
Argonantus : no vsak oni by "nemrtvaci" poslouchali i trpaslika kdyby mel nejakou vec co je ovlada. pokud si dobre pamatujes tak zacali poslouchat az kdyz vytahl Arag. mec. je jasny ze je to slozity. ale ja to beru tak, kletby je mohl propustit jen kral Gondoru. a jen kral gondoru mohl "nosit mec jen byl zkut". takze jak ho tasil oni uvideli potvrzeni ze to kral a tak uposlechli. takze zbran se schopnosti ovladani nemrtvych.

takze rytiri nezapomen pridat tuhle schopnost meci...;-).
Autorská citace #20
26.4.2007 13:38 - Jerson
Tak nevím - Aragorn, kterému je na začátku Pána Prstenů tolik, že může mluvit o tom, jak bojoval po boku dědečka Eowyn, a který se vypracovává velmi vysoko, až nad Saurona. Gandalf je velmi mocný, ale ještě roste - na konci je vlastně tak mocný, jak jen může být, stejně jako Elrond a Galadriel.
Naproti tomu Legolas a Gimli toho mají ještě hodně před sebou, nebo spíše toho nemají moc za sebou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0016701221466064 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.05606484413147 secREMOTE_IP: 54.146.154.243