O hraní

Rytíř
26.4.2007 11:34
Úroveň postav
Mam dotaz :) Na popud Alnaga s jeho rejpáním do úrovní postav (myslím, že to byla diskuze o dovednostech..) jsme se s jedním z hráčů bavili, jak vlastně vidíme úrovně a moc postav my.
Jde mi samozřejmě o pohled optikou d20 na postavy v trilogii LotR (potažmo filmu, kdo ste nečetli knížku, i když tam jsou jisté rozdíly).
Autorská citace #81
4.5.2007 09:35 - Argonantus
Taipan:
Eh, to je taky slovo do pranice. Řekl bych, že předpokladem úspěchu je, že AI zvládne všechno, co dokáže GM, což je smělý plán. Tím se problém dostává do zajímavé logické smysčky, protože to lze vidět dvojmo:
1) Hráči mají průměrná a standardizovaná očekávání od hry, tudíž jsou úkoly GM analyticky popsatelné, a tudíž takovou AI lze vytvořit zřejmě už dnes.
2) Hráči mají různorodá, neočekávatelná a nepředvídatelná přání, tudíž taková simulace GM je naprostá scifi a nic z toho nebude.
Tohle se mi jeví být téma na další velediskusi. Pokud ovšem debatéři v hrůze neprchnou (ani bych se jim nedivil).
Autorská citace #82
4.5.2007 15:46 - Rytíř
K těm úrovním a jejich odhadům - přiznám se mě kapku překvapilo, když by Alnag suše hodil Frodovi na začátku 6. úr. A teď ani ne tak z obecného hlediska mci, jako spíš z hledisko toho, KDE by vlastně Frodo ty Zk jako získal? Přece jenom je to už pěkná hromádka bodíků, to se na tancovačkách v Hobitíně a nevinných toulkách po Kraji dost těžko získá, že... Kdyby totiž jo, byli by hobiti ty nejnamakanější příšery ve Středozemi :)))
Zdá se mi, jakoby tu trochu splýval talent a zkušenost. Uznávám, že systémy operující s úrovněma tohle do jisté míry směšujou, přesto tu jistý rozdíl mezi vrozenými dispozicemi a získanými ZK teda tak nějak jako vidím.
Je fakt, že jako se mě osobně nelíbí systém nuceného učení kvůli přestupu, tak se mi taky nelíbí ten předpoklad, že když někdo nežije jako dobrodruh/postava dané úrovně, tak mu ta úr. klesá. Nevím ani jestli je oficiální nebo ne...
Když se vrátím k Frodovi a hobitům - to že dokážou odolávat nátlaku a temnotě, to je vrozená dispozice (dejme tomu onen bonusek k hodům na záchranu), přičemž Gandalfova poznámka o netušené síle Pytlíků se týká v tomto případě spíše jejich vlastností (vysoká Mdr, čili vysoký bonus na Vůli), případně třeba i odborností (moh mít Železnou vůli), než úrovně.
Autorská citace #83
4.5.2007 16:03 - Jerson
Frodo je na začátku příběhu na začátku své životní cesty, evidentně první úroveň v jakámkoliv systému a počítání.
Autorská citace #84
4.5.2007 16:06 - Alnag
Ono to ale také může být tak (ty vrozené dispozice), že se to bere jako rasové úrovně a tam by to bylo vcelku přirozené. Proto jsem se taky zdráhal s tím roguem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.00085687637329102 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.046948909759521 secREMOTE_IP: 35.173.181.0