O hraní

Rytíř
14.6.2008 18:23
Každý, kdo přičichl k hraní, by si rozhodně měl zkusit minimálně jednu hru v prostředí, jež stálo u samotného zrodu dnešní fantasy literatury a RPG. Možnost vstoupit do děje knížek nebo historie v nich popsaných, zažít na vlastní kůži to, co jejich hrdinové, které jsme tak obdivovali... ta je k nezaplacení. :)
Autorská citace #1
14.6.2008 18:23 - Fritzs
Hmmm a co takhle hraní ve čtvrtém věku...?
(jináč Earthdawn se dodehrává v údobí označeném jako čtvrtý svět, že by FASA navázala na Tolkiena...)
Autorská citace #2
15.6.2008 19:32 - Rytíř
Čtvrtý věk? Zajímavý, ten mě nikdy nelákal :)
Přijde mi totiž, že po smrti či odchodu všech hlavních aktérů známých z knih už by to nebyla Ta Středozem, ale prostě nějakej hodně málo magickej svět s čupr historií...
Co je Earthdawn?
Autorská citace #3
15.6.2008 19:50 - Fritzs
Rytíř: Postapokalyptická fantasy od FASA... metaplotově prequel k Shadowrunu...
Autorská citace #4
11.7.2008 09:30 - Lajla
Pokud bych si měla vybrat období, kde bych chtěla hrát, byl by to tuším, druhý věk, doba válek o silmarily. Bylo by fajn potkat Maedhrose (vypadal mezi Feanorovci jako jeden z mála, se kterým jde navázat rozumnou řeč...), nebo třeba Finroda.
Autorská citace #5
11.7.2008 11:16 - Rytíř
Pokud bys chtěla zažít válku o silmarily, musela bys jít hned do Prvního věku. Nakonec jsem ho tady nepopisoval, protože jsem zjistil z reakcí lidí okolo, že je to dost silná káva - nikdo si na tenhle mýtický věk hrdinů netroufal! A že máme mýtické hrdiny rádi ;)
Přitom potkat všechny ty velké pány, ještě mladé a dychtivé, plné síly a odhodlání, to by mě taky hodně lákalo, jj.
Autorská citace #6
11.7.2008 15:34 - Lajla
Tak tedy první věk...Mno, těch věků je místy na mě moc a splývají mi :o)) Když už jsme u těch lákadel, co zkusit zlanařit pár lidí a pustit se do hraní? ;o)
Autorská citace #7
11.7.2008 19:03 - Rytíř
Inu, popravdě řečeno... jsem hraní ve Druhém věku popisoval na zakázku :) neboť jsme tu hru nedávno rozjížděli, v rámci testování našeho herního fóra alias Kronik (nebo jak jim budeme říkat). Pokud máte problém s hráči okolo, doporučuji to vyzkoušet též! naše testovací hra je momentálně uzamčena i vůči zvídavým pohledům, ale budete-li chtít, něco málo o tom jistě prozradit mohu..
Autorská citace #8
12.7.2008 08:50 - Lajla
mě by to zajímalo určitě, ale herní systém znám tuším pouze z ICE WIND DALE :o/
Autorská citace #9
12.7.2008 15:35 - Rytíř
pokud to je IWD2, tak to bylo v podstatě Dnd, mam ten dojem ;)
Jinak co přesně by tě zajímalo? Hraní po netu je trochu jiné než naživo - máš čas si pohrát s charakterem a užívat si pošťuchování se spoluhráči, méně zábavné jsou naopak boje :) Z toho důvodu při hraní po netu se mi zdají pravidla méně důležitá, než při hraní naživo. Respektive čím jsou jednodušší, tím lépe. Středozem mi přijde, že se docela takle hrát dá.. DM má čas na pěkné popisy prostředí, tady se má o co opřít, takže by popisy měly stát za to. ;)
I když je pravd, že naše hraní naživo bylo akční dost, i na Ardě :))
Autorská citace #10
12.12.2008 11:09 - Argonantus
No, můj dojem o Druhém věku je notoricky znám.
První věk má tu vadu, že je prvním, a není nic před ním - žádná patina. A všechno je takové kolosální.
Takže Mistr věděl dobře, proč všechno strká do Třetího. Výhody jsou netušené.
lze se ovšem posouvat různě do větších hlubin, než k Válce o prsten.
Autorská citace #11
12.12.2008 11:53 - SEBastian_Chum
no já když jsem chtěl hrát ve Středozemi tak jsem připravil příběh o výchoďňanském princi který se vydává s velkou družinou zaplatit tribut a předat otroky jinému vládci (v systému řetězového placení východních rodů tributu Sauronovi), ale zjistí že jeho země je v chaosu, plná loupeživých band, hladomoru a nemocí. a že samotného krále odvezli k jakémusi soudu gondorští rytíři.

takže by se družina vydala postupně až do Mordoru, ve kterém se země propadla o několik desítek metrů a v podivné krajině močálovitých jeskyň žijí zbytky skřetů a zlobrů.

smyslem by bylo prozkoumávat jak svět vypadá po pádu Zla, a hledat v západních zemích lék na mor který se začal neznámo proč šířit na východě.

a taky by bylo husté vymýšlet tolkienoidně poetickou kulturu východňanů, o které toho myslím moc nenapsal, jen že jsou inspirovaní araby a čínou nebo tak něco, netušim.
Autorská citace #12
12.12.2008 12:57 - wraiths
SEBastian_Chum: to mi povidej to me taky kdysi napadlo(to o vychodnanech) a jak jsem dopadl..., jeste nekde mam umbarskeho lodivoda. :-)
Autorská citace #13
12.12.2008 12:59 - SEBastian_Chum
heheh
Autorská citace #14
12.12.2008 13:08 - SEBastian_Chum
no tak to je ale spíš na nějakou vtipnou hru:-)
Autorská citace #15
13.12.2008 08:52 - Rytíř
SEB - takže to byla hra ve Čtvrtém věku? Nezní to špatně ;)
Jinak východ a jih láká nejen tebe, my když hráli, taky sme tam zabrousili

Prostě co je známé láká jen chvíli, pak se to omrzí a člověk se hned vydává za obzor
Autorská citace #16
13.12.2008 12:17 - SEBastian_Chum
no byla to jen příprava, nakonec se to nehrálo. ale až najdu dost lidí kteří budou A) mít malé znalosti legendária ale bude jim sympatická obecná poetičnost a propracovanost B) rádi si zkusí komplexní fantasy tak to samozřejmě budu zase prosazovat... ale třeba na conech se to hrát nedá, protože nedokážu odhadnout nakolik hráči legendárium znají a nakolik by mě poslali k šípku za to jak jej zobrazuji.

a s okruhem mých nejčastějších hráčů je zase problém že ti se vyžívají v investigativních a cinematicky akčních hrách, nejlépe ve stylu WoD nebo jiného promakaného temnějšího a šíleného prostředí...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014369487762451 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.076341152191162 secREMOTE_IP: 3.236.64.8