O tažení

Rytíř
29.11.2008 08:47
Autorská citace #21
6.12.2008 21:25 - Alek
Píše:
na zemi se také Bůh ve fyzické podobě vyjma Krista netoulal

Jak to víš? Jak víš, že tuhle diskuzi s pobavením nesleduje? Ostatně kam jinam než na Kostku by taky chodil. :-)) Mně se ta myšlenka líbí. Stejně jako se neubráním tomu vidět v LOTRovi alegorii, za což by mnou profesor jistě opovrhoval.
Autorská citace #22
7.12.2008 19:43 - Chrochta
to Alek: Najdi si na webu Davida Zbírala - dost zajímavě si počteš... a nejen o Profesorovi.
Autorská citace #23
8.12.2008 09:48 - Rytíř
To jo, dobrá spekulace :) Mě taky napadalo stran Toma Bombadila kdejaký myšlenky... i když vyloženě Ilúvatara jsem v něm asi neviděl, to mě nenapadlo. Jinak mám dojem, že Tolkien se ztotožněním se svými hrdiny dost vyhýbal. Když už prý, tak jeho srdci nejblíž byl Faramir...

K mocným mezi hobity - musím asi ještě upřesnit svá kritéria - jak vidíte, tak sem v Rohiru uvedl prince a nikoli krále, protože král nebyl zdaleka tak zajímavý. Jeho syn je mocnější ;)
Takže Bučivoje pojmu stejně.. díky za ta data o něm! U mě je hledání vždycky na strašně dlouhý lokte, protože jak se ponořím do knížek o Středozemi, nedokážu se hned odtrhnout a stále v údivu a s potěšením obracím další a další listy a nořím se do toho světa...

PS, pozdravy jsem Samíkovi Léto vyřídil, i kdy s denním zpožděním. A stálo mě to 2 hodiny procházky po temném poli, musel to prý rozchodit, že si na něj vzpomnělo tak významné psisko.. ;)))
Autorská citace #24
26.3.2013 08:03 - Rein Steep
Saruman z Minas Thirit...?
Autorská citace #25
26.3.2013 08:56 - Me-dea
Není nad necro 5 let staré diskuse neregistrovaným uživatelem :-)
Autorská citace #26
3.6.2017 14:32 - Šaman
Není nad nekro devět let staré diskuze :)
Za to může okénko archiv. Mimochodem některé odkazy z archivu jsou nedostupné - třeba ty, u kterých to píše, že budu přesměrován na stránky GoT, které už asi nefungují.

Co se Círdana týče, tak to opravdu není Noldor (jinak by neplatilo tvrzení, že Galadriel je nejstarši Noldor ve Středozemi).
Círdan je Teleri a je nejstarší elf ve Středozemi (nemá rodiče - je z té první generace elfů, kteří procitli). Když nepočítám Istari, Toma, Stromvouse a podobné výjimky, tak je Círdan nejstarší humanoid ve Středozemi. Taky má jako jediný elf dlouhý bílý vous :)
Autorská citace #27
3.6.2017 15:46 - chrochta
Círdan není Teleri, Círdan je Sindar - nikdy nebyl ve Valinoru.
Autorská citace #28
3.6.2017 18:17 - Šaman
To nebyl. Tam odplul až s poslední lodí.
Ale Sindar nebyl - ti se od hlavního zástupu Teleri oddělili už dříve, když se ztratil jejich vůdce Elwë.
Círdan vedl ostatní dál na západ a "zasekl se" až na pobřeží. Patřil k Lindar. Ale myslím, že Lindar je jen jejich vlastní označení pro Teleri.
Autorská citace #29
3.6.2017 20:56 - sirien
Šaman píše:
Co se Círdana týče, tak to opravdu není Noldor

Noldo

Šaman, chrochta píše:
Círdan je Teleri

Teler

chrochta, Šaman píše:
Círdan je Sindar

Sinda


Know your grammar.
Autorská citace #30
3.6.2017 22:02 - Šaman
Círdan je tak starý, že vydá za tři ;)
Ale jinak good point. Zapomněl jsem, jak je Kostka geekovská :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0015032291412354 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 24 >
ČAS 0.05394983291626 secREMOTE_IP: 3.81.222.152