O tažení

Rytíř
10.4.2007 10:07
Slovní i herní popis nejslavnějších magických předmětů Středozemě, jakož i ostatních předmětů známých z Pána prstenů.
Autorská citace #21
2.3.2014 20:57 - Colombo
Píše:


In Eregion long ago many Elvin-rings were made, magic rings as you call them, and they were, of course, of various kinds: some more potent and some less. The lesser rings were only essays in the craft before it was full-grown...

from "The Shadow of the Past" in "The Fellowship of the Ring"

Were some of the Seven and the Nine, then, more powerful than others? It seems likely, but perhaps not markedly so. Certainly any differences in strength between them were not nearly as large as the differences between the Great Rings and the lesser rings.

Per Saruman (as recalled by Gandalf), the Rings of Power -- with One notable exception -- were different in design from the lesser rings:

"The Nine, the Seven, and the Three," he said, "had each their proper gem. Not so the One. It was round and unadorned, as it were one of the lesser rings..."

http://scifi.stackexchange.com/questions/12830/were-there-any-differences-between-the-rings-of-power-given-to-the-dwarves-and-t
Autorská citace #22
2.3.2014 20:59 - Colombo
Píše:


But Sauron gathered into his hands all the remaining Rings of Power; and he dealt them out to the other peoples of Middle-earth, hoping thus to bring under his sway all those that desired secret power beyond the measure of their kind. Seven rings he gave to the Dwarves; but to Men he gave nine, for Men proved in this matter as in others the readiest to his will. And all those rings that he governed he perverted, the more easily since he had a part in their making, and they were accursed, and they betrayed in the end all those that used them.

The Seven and the Nine were not created for the Dwarves and Men respectively, but it seems clear that they were just the rings that Sauron had managed to acquire by the time he gave them out.

Huh, Sauron udělal jen jeden a zbytek posbíral od elfů?
Autorská citace #23
2.3.2014 22:09 - sirien
Colombo píše:
Huh, Sauron udělal jen jeden a zbytek posbíral od elfů?

Middle-Earth history 101
Autorská citace #24
3.3.2014 20:04 - Morandir
Je v tom trochu zmatek, ale podle Silmarillionu Sauron ve své příjemné formě ("Pán darů") radil elfům, jak prsteny vytvořit, čímž si nechal zadní vrátka pro jejich pozdější ovládnutí. Všechny prsteny vytvořili elfové společně se Sauronem, jen Tři ukovali osamotě pouze podle Sauronova "návodu". Proto byly Tři "čisté", leč ovládnutelné, kdyby nebyly ve Třetím věku skryté. Když elfové ve Druhém věku prokoukli Sauronovu zradu a to, že je hodlá skrze prsteny ovládat, Temný pán je napadl a zničiv Cesmínii vzal si všechny prsteny pro sebe. Ty pak dal trpaslíkům ("Sedm") a lidem ("Devět").
Autorská citace #25
3.3.2014 20:08 - Morandir
Nikde to sice není výslovně psáno - pokud vím -, ale navíc se předpokládá, že v Cesmínii vytvořili množství prstenů a jmenované jsou jen z nich nejsilnější.
Autorská citace #26
3.3.2014 21:39 - sirien
Silmarillion - O Třetím věku a Prstenech moci. Nebo tak nějak. Prostě závěrečné dodatky.

Elfové kovali různé zázraky, mezi nimi i magické prsteny. Sauron se k tomu nějak namotal, nepamatuju se, zda v počátku, nebo se pak přidal, nicméně Velké Prsteny byly tvořeny s jeho pomocí. Jména měly všechny pokud se nepletu.
Trojku udělal nějakej machr, co neměl Saurona rád a věřil si, že to zmákne i bez toho, aby mu do toho ten strkal frňák - a zvládnul.

Když Sauron vyložil karty, tak požadoval vydání všech Prstenů... Elfové ho tuším že poslali někam, ale on si pro ně prostě došel... myslím že Elfouni byli tak hustý, že se nenechali skrze Jeden podmanit a zvládli je rychle všechny sundat, ale Sauron je pomocí Jednoho vyčmuchal a pak rozdal.

U pajzlíků se Sauron přepočítal - byli nepodmanitelní - nicméně u lidí mu to vyšlo 100%.
Pajzlíci se nicméně nechali zkorumpovat, což vedlo k válkám, rozkolům a pádům, což Sauronovi "nakonec možná vyneslo více užitku, než co jiného".

Pajzlovské prstýnky pokud se pamatuju byly základem 7 legendárních pokladů, ale nakonec skončily poztrácené v hlubinách nebo sežrané draky. Lidské skončily jako Úlairy (Nazgülové).
Trojka zůstala nedotčená a nezkorumpovaná, protože se jí Sauron nikdy nedotkl a když nosil Jeden, tak byla sundaná a uložená do bezpečí.
Autorská citace #27
4.3.2014 07:03 - Vojtěch
Forge Ring feat a co je s ním srandy, což?
Autorská citace #28
4.3.2014 15:48 - chrochta
Morandir: Tak jsem to taky pochopil.

ad Sedm: Durinův rod se chlubil tím, že ten svůj dostal přímo od Celebrimbora, pána Cesmínie.
Autorská citace #29
4.3.2014 19:41 - Colombo
Jste pomalí, oslovil jsem lokálního experta a vyžádal si znalecký posudek

a taky jsem trochu pogooglil a našel faq ring

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0011467933654785 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.054459810256958 secREMOTE_IP: 3.236.83.154